Madalya Programı

• Basketbol Akademi’de eğitim alan sporcuların bir devam programı ile başarılarının arttırılması planlanmıştır.
• Bu programı destekleyen en önemli unsur sporcu sağlığı ve eğitimi olacaktır.
• Sporcunun ilk dikkat etmesi gereken konu sağlığıdır. Sporcu hasta olmamak için özenli olmalıdır.
• Başarılı sporcu eğitimli olur. Ders başarısı yüksek sporcular sahada da büyük başarılar elde ederler.
• Bu bakımdan çocuklar için temel basketbol eğitimi ve sosyal gelişimi içeren programda sporcular, her ayın başında, geçmiş aydaki çalışmalarda gösterdikleri devama göre bir MADALYA ile ödüllendirilecektir.

Madalya kazanma detayları

1.Tamamlanan aya ait antrenman sayısı tespit edilir.

2.Tamamlanan aya ait ağız ve diş bakımı sayısı tespit edilir.

3.Bayramlar ve resmi tatil günleri hariç, her tatil günü hizmet vermeye devam edilecektir.

4.Aylık antrenman sayısının tamamına katılan, ağız ve diş bakımını % 75 oranında tamamlayan sporcu takip eden ayın ilk haftasında  TURUNCU MADALYA , 1(bir) antrenman devamsızlığı ile ağız ve diş bakımını %75 oranında tamamlayan sporcu KIRMIZI MADALYA , 2 (iki) antrenman devamsızlığı ile olan sporcu SARI MADALYA almaya hak kazanır.

5.Hak kazanılan madalyalar takip eden ayın ilk antrenmanı sonrasında takdim edilir.

6.Ayrıca madalya alan her sporcu devam ettiği gün x 2 ve ağız diş bakımı gün sayısı kadar puanı kendi devam puanına yazdıracaktır. Sene sonunda yapılacak değerlendirme için bu puanları dikkate alınacaktır.


Örnek;
 Her dönem 8 antrenman yapılacaktır. 8/8 gelen ve ağız ve diş bakımını %75 oranında gerçekleştiren sporcu TURUNCU MADALYA ile 16 Puan Antrenman devamından, 21 ila 28 puan arası ağız ve diş bakımından, toplam 37 ila 44 puan arası kazanacaktır. 8/7 gelen ve ağız ve diş bakımını %75 oranında gerçekleştiren sporcu KIRMIZI MADALYA ile 14 Puan Antrenman devamından, 21 ila 28 puan arası ağız ve diş bakımından, toplam 35 ila 42 puan arası kazanacaktır. 8/6 gelen ve ağız ve diş bakımını %75 oranında gerçekleştiren sporcu SARI MADALYA ile 12 Puan Antrenman devamından, 21 ila 28 puan arası ağız ve diş bakımından, toplam 33 ila 40 puan arası kazanacaktır.

7.Aşağıdaki durumlar için gösterilen mazeretler geçerli sayılacaktır,

a. Dini ve milli bayramlar.

b. Aile yakınlarında meydana gelen vefat. 


Özel durumları olan sporcularımızın değerlendirmeleri,

a. Tek gün devam eden sporcular rozet değerlendirmesinin dışında tutulacaktır.

b. Ayın ilk çalışmasının yapıldığı günden sonra YENİ KAYIT olan sporcular tüm çalışmalara katılsalar dahi aylık toplam çalışma sayısı üzerinden değerlendirmeye tabi olacaklardır.

 

8.Puan cetveli için, antrenman sayısı ve devam günlerinin takibinde yoklama kayıtları, ağız ve diş bakımı takibinde Turuncu Spor web sayfasındaki Ağız ve Diş bakımı formu esastır.